You are here: Home / Zahradnický seriál – 2. workshop: Pařeniště a Microgreens

january, 2022

16jan14:0016:00Zahradnický seriál - 2. workshop: Pařeniště a Microgreens

Event Details

16.1.2022  from 2:00PM, Cílařský ostrov, Praha 7

Jak si poradit s chladným počasím, mrazy a stále poskytnout rostlinám dostatek světla a tepla věděli už staří Římané, když vtrhli do Británie, jen aby zjistili, že je tam strašná zima a měli velmi omezený čas, během kterého šlo pěstovat jejich oblíbenou zeleninu!
Během workshopu “Zakládání biologicky vytápěného záhonu – hot bed” (nebo taky pařeniště) spolu sestavíme a naplníme konstrukci pařeniště a podíváme se na alchimii vytápění při předpěstování sazenic založené na mikrobiální aktivitě.
Workshop tentokrát z provozních důvodů vyjimečně proběhne až třetí neděli v měsíci – tedy v Neděli 16. Ledna od 14 hodin na Metrofarm.
V rámci workshopu provedeme první výsevy paprik a chilly papriček. Jako bonus na pařeništích otestujeme také výsev a pěstování salátových microgreens, které budou pro všechny zúčastněné připravené a hotové ke sklizni již za 3 týdny.
Zajímají Vás microgreens a rádi byste měli čerstvý salátek i během zimy? Microgreens, Česky taky “mikrozelenina” jsou ve své podstatě mladé rostlinky tradičně konzumované zeleniny. Sklízí se v intervalu mezi 7. a 15. dnem od vysetí a dorůstají výšky od 2,5 do 12 centimetrů.
Osivo, substrát i materiál k zakládání pařeniště máme pro všechny připravený a já se už nyní těším až Vás opět na zahradě potkám!

Time

(Sunday) 14:00 - 16:00

Location

Czech Republic

Leave a Reply

Your email address will not be published.

X