You are here: Home / SWAP pod širým nebem aneb Výměna věcí v knihovně

june, 2022

08jun14:0018:00SWAP pod širým nebem aneb Výměna věcí v knihovně

Event Details

SWAP pod širým nebem aneb Výměna věcí v knihovně
Nevyhazujte věci, ale dejte jim druhý domov. Oblečení (dámské, pánské, dětské), potřeby do domácnosti, hračky, knížky, boty, doplňky, kosmetika, bižuterie, kreativní potřeby, školní potřeby, rostliny, věci na zahradu, přebytky z domácnosti. Záleží Vám na tom, aby tyto věci, které již nevyužijete, sloužily dál? Dejte jim druhou šanci. Přijďte je vyměnit na SWAP. Co to je? Ekologická iniciativa, která si klade za cíl šetřit životní prostředí. Tříděním, recyklací a posíláním věcí dál totiž šetříme energii, planetu a prodlužujeme životní cyklus výrobků. Přineste (přinést není podmínkou) s sebou věci, které nepoužíváte, jsou stále v pěkném stavu a mohou sloužit dál. Vybrat a odnést si můžete cokoliv, co Vám udělá radost a potřebujete to. Přineste věci, které mají jedinou vadu – nenosíte je, nepoužíváte je. Věci takové, které byste darovali svým přátelům, v takovém stavu, v jakém byste si je i vy chtěli odnést. Nejde o to, zbavit se všech nepotřebných věcí. Přineste je kdykoli v průběhu akce, zůstat můžete, jak dlouho budete chtít, popř. můžete odejít a znovu se vrátit. Věci, které si nikdo neodnese, budou věnovány na dobročinné účely nebo použity k upcyklaci. Akce neslouží k získání věcí na následný přeprodej, ale jen k osobní potřebě. SWAP se uskuteční před knihovnou ve středu 8. června 2022 v čase od 14 do 18 hodin.
Aby byl SWAP pro všechny co nejpříjemnější, nezapomeňte si přečíst “Zásady ostříleného SWAPERA” (zdroj Udržitelně Chick).
ZÁSADY OSTŘÍLENÉHO SWAPERA
1) Ví, že lokální přímá výměna je nejšetrnější a nejúčinnější způsob ekologického získávání věcí.
2) Na výměnu nosí jen věci ve skvělém stavu a čisté, takové, které by třeba daroval s radostí i svým přátelům.
3) Jeho záměrem je udělat radost ostatním a zbavit se věcí smysluplně. Je spokojený, když jeho věci mohou i nadále sloužit ostatním.
4) Ze swapu si odnáší věci, které mu činí radost nebo je potřebuje pro sebe a své nejbližší – v množství, které sám unese!
5) Je ohleduplný k ostatním, vrací věci na svá místa, zachová klid i v tlačenici a usmívá se na své okolí.
6) Swap bere nejen jako zábavu, ale i životní styl, kde může zažít i pořádnou dávku adrenalinu, když objeví třeba skvost typu kašmírový svetr 🙂

infohttps://www.facebook.com/events/468752461716883?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

Time

(Wednesday) 14:00 - 18:00

Location

Czech Republic

Leave a Reply

Your email address will not be published.

X